Sztukateria elewacyjna oryginalny sposób na odmianę budynku

Sztukateria elewacyjna jest prawdziwym hitem w wykańczaniu zewnętrznych ścian budynków. Najchętniej sięgamy po elementy dekoracyjne wykonane ze styropianu – są bardzo lekkie, trwałe, łatwe w montażu, a także przystępne cenowo. Jak możemy użyć sztukaterię dekoracyjną na elewacji domu?

Dzięki ogromnej ilości rodzajów, kształtów i wzorów sztukaterii, możemy dostosować wygląd naszej elewacji do dowolnego stylu. Niezwykle popularne są zdobienia wokół okien i drzwi wejściowych. Wykorzystywane listwy, dekory czy gzymsy sprawiają, że każdy budynek nabierze wyjątkowego charakteru. Kolumny są również bardzo chętnie wykorzystywane do zdobienia elewacji, choć coraz częściej decydujemy się także na półkolumny i pilastry. Dodatkowym atutem tych elementów wykonanych ze styropianu jest to, że możemy pomalować je na dowolny kolor, współgrający bądź całkowicie kontrastujący z całością elewacji. Jeśli zależy nam na tym, aby wyróżniać się na tle pozostałych domów w okolicy, możemy wykorzystać do zdobienia domu dekoracje wykonywane na indywidualne zamówienie. Warto je wykorzystać, jeśli np. do wykonania numeru na dom, bądź znaku firmowego, jeśli firmę prowadzimy w domu. W przypadku sztukaterii dekoracyjnej, jedyne ograniczenie stawia przed nami nasza wyobraźnia.

sztukateria elewacyjna
sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna piękna dekoracja dla domu

Sztukateria elewacyjna od kilku lat jest niezwykle popularnym elementem dekoracyjnym, który wykorzystywany jest do zdobienia ścian zewnętrznych. Z wielkim powodzeniem możemy wykorzystywać je zarówno w domach jednorodzinnych, zabytkowych kamienicach, a także w blokach. Niejednokrotnie właściciele zabytkowych budynków decydują się na odbudowę elementów zdobienia murów za pomocą sztukaterii, która często jest bardziej trwała i bardziej estetyczna, niż ta wykonana w tradycyjny sposób. Sztukateria elewacyjna pozwala na wykonanie takiej elewacji budynku, jakiej tylko zapragniemy. Nie wielki koszt, a także łatwość montażu przemawiają za powszechnym stosowaniem tych elementów dekoracyjnych. Niezwykle uniwersalne, ale i wykonywane w różnym stylu elementy dekoracyjne pozwalają nam na tworzenie niebanalnych ścian zewnętrznych. Możemy pozwolić sobie na wyjątkową dekorację otworów okiennych, drzwi wejściowych, czy też dowolnego fragmentu budynku. Jeśli popuścimy wodzę fantazji, z pewnością odkryjemy wiele możliwości, jakie kryje przed nami szeroka oferta produktów sztukaterii elewacyjnej.