Najmodniejsze kolory do wnętrz

Zasada, że moda z wybiegów szybko przekłada się na wszystkie dziedziny naszego życia, jest potwierdzana niemal co sezon. Najmodniejsze kolory do wnętrz. Tak właśnie szarość we wszelkich odcieniach promowana na światowych wybiegach, przełożyła się na trwający od dłuższego czasu trend na każdej płaszczyźnie. Coraz częściej szarości, które chętnie nosimy pod postacią wszelkich kreacji z dresówki, dzianiny i bawełny. Podbijają one również nasze salony. Wykorzystywane są do tworzenia najmodniejszych kreacji wnętrzarskich.

Najmodniejsze kolory do wnętrz
Najmodniejsze kolory do wnętrz

Wbrew temu co nasuwa w pierwszym skojarzeniu szarość, nie musi być tylko utożsamiona z pesymizmem i negatywnymi myślami. Dzięki swojej uniwersalności można ją łączyć z wieloma kolorami całkowicie innych odcieni. Poza tym wycisza i sprawia, że łatwo się zrelaksować wśród jej tonacji. Dlatego właśnie kolor szary może być wykorzystany śmiało do każdego pomieszczenia naszego domostwa. Przy odpowiednio dobranych dodatkach, stworzy niepowtarzalną całość.

Paleta szarości jest bogata, dzięki czemu możemy ten kolor zastosować w pokoju dziecięcym, salonie czy pomieszczeniach typu łazienka lub inne gospodarcze. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W wysokim i dużym pomieszczaniu salonowym możemy śmiało pokusić się by użyć nawet ciut ciemniejszego odcienia koloru szarego idącego w stronę grafitów. Do tak pomalowanej ściany, możemy użyć listwy sufitowe nawet z dodatkiem światła LED (a takie na rynku są już dostępne) osiągniemy oszałamiający efekt. Salon stanie się eleganckim miejscem spotkań i sprawi, że ciemno szare ściany rozjaśnione dodatkami białej sztukaterii będą bardzo pożądane, a przy tym praktyczne.

Kolory do dziecięcych pokojów
Kolory do dziecięcych pokojów

Kolory w pokojach dziecięcych

W pokojach dziecięcych szarość występuje w dwóch popularnych wersjach. U dziewczynek najczęściej łączona z kolorami roku 2016 Pantone Color Institute rose quartz i różnych jej odcieni z bielą oraz fioletem. U chłopców szarość już na stałe zapisała się w połączeniu z czerwienią, niebieskim serenity oraz czernią. Każde wnętrze dzięki uniwersalności szarości i tego jak łatwo współpracuje z różnymi kolorami. Tworzy inną historię kreując w ten sposób niepowtarzalną księgę stylu. Szarość również tworzy piękne połączenie z elementami jasnego i ciemnego drewna, ze szkłem i naturalnie z kamieniem. Jest przyjacielem wszelkich roślin dzięki czemu obserwujemy coraz częściej obecność tego koloru również w dekoracji elewacji naszych budynków.

Jeśli nie mamy pomysłu z jakim kolorem połączyć szarość, pamiętajmy że romans tego koloru z bielą trwa od zawsze i jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego. Szarość to nie tylko kolor farby do naszych wnętrz i elewacji. To także niesamowite dodatki dekoracyjne pod postacią wdzięcznego akcentu. W tej roli doskonale sprawdzi się jakiś mebel, pufy w pokryciu z dzierganego „swetra” czy fotel stylizowany na ludwika. Jeden szary dodatek doda wnętrzu charakteru, łagodnie przełamując kolorystykę wyposażenia.