Listwy przypodłogowe – doskonałe wykończenie posadzki

Podłoga to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Bez dobrze dobranych listew przypodłogowych jej harmonia wydaje się być zaburzona. Podczas prac warto doszlifować każdy szczegół wnętrza, w tym również na idealnie dopasowane listwy przypodłogowe.

Listwa przypodłogowa wydaje się być niewinnym drobiazgiem, bez wpływu na odbiór całego wnętrza. Nie bez powodu jednak po świecie krąży przysłowie, iż diabeł tkwi w szczegółach. Niestety, nic nie drażni oka tak, jak źle dobrana kolorystycznie czy materiałowo listwa podłogowa, która automatycznie potrafi zmienić charakter pomieszczenia z eleganckiego i wyrafinowanego na tanie i tandetne.

Listwy przypodłogowe to skuteczna forma maskowania nieestetycznie wyglądających szczelin pomiędzy dylatacjami odgrywającymi niezwykle ważną rolę w konstrukcji budynku. Co więcej, listwy podłogowe zabezpieczają najniższe partie ścian przed brudem pochodzącym z podłogi, myciem czy odkurzaniem. Dobrej jakości listwa przypodłogowa powinna nie tylko chronić ścianę, ale także łatwo się czyścić. Będzie tak z pewnością, jeśli listwy będą gładkie, bez frezowanych ozdobnych wykończeń. Bez większego problemu znajdziecie takie listwy w naszym sklepie!

Białe listwy przypodłogowe – rozmaite możliwości

Listwy przypodłogowe mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, jednak na rynku w ostatnim czasie królują listwy wykonane z PVC oraz MDF. Białe listwy przypodłogowe nie muszą być specjalnie dobierane do charakteru wnętrza, gdyż pasują praktycznie wszędzie. Fantastycznie dopełniają pomieszczenia wykończone w stylu klasycznym, rewelacyjnie wyglądają we wnętrzach minimalistycznych oraz nowoczesnych. Białe listwy podłogowe wybierane są ze względu na swoją praktyczność, elegancki design oraz uniwersalność.

Listwy przypodłogowe białe fenomenalnie pasują do wnętrz urządzanych w stylu skandynawskim. W ofercie naszego sklepu znajdziesz listwy podłogowe poliuretanowe i listwy MDF, których parametry można dopasować do indywidualnych wymagań.

Maksymalna funkcjonalność, czyli białe listwy podłogowe

Listwy przypodłogowe spełniają szereg funkcji. Warto wiedzieć, że funkcjonalność tego rodzaju elementów wykończenia wnętrza jest znacznie bardziej rozbudowana i satysfakcjonująca. Listwy przypodłogowe pomagają w:

  • Ochronie ściany – tradycyjna listwa przypodłogowa zachodzi kilka centymetrów na ścianę, dzięki czemu chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także nieuważnym ochlapaniem,
  • Zamaskowaniu kabli – każde mieszkanie oraz dom posiada dostęp do energii elektrycznej, a we wnętrzu znajduje się wiele urządzeń z przewodami. Trzymanie ich na wierzchu jest bardzo nieestetyczne, dlatego warto schować je właśnie we wnętrzu listwy przypodłogowej,
  • Ochronie przed kurzem – dokładnie przylegająca listwa przypodłogowa do ściany chroni szczelinę pomiędzy panelem a ścianą i zapobiega dostawaniu się kurzu, jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla alergików.

Białe listwy podłogowe to nie wszystko. W naszym asortymencie znaleźć można także świetne listwy drewniane, aluminiowe, listwy z oświetleniem LED, listwy ze stali nierdzewnej, specjalistyczne listwy dylatacyjne czy listwy progowe.