Listwy przypodłogowe , to podstawowy element wykończenia mieszkania, wszyscy je dobrze znają i stosują od lat. Jest to estetyczny sposób na wykończenie przestrzeni między podłogą a ścianą, który w ciekawy sposób „zamknie” całe mieszkanie. Wielu cenionych architektów wnętrz stosuje w swoich aranżacjach profile podłogowe od czasu gdy stały się one obowiązkowym elementem wykończeniowym. Wyobraźcie sobie jakby wyglądało wasze mieszkanie bez elementu takiego jak listwy przypodłogowe.

Kiedyś ilość dostępnych na rynku rozwiązań była bardzo mocno okrojona przez co ludzie byli wręcz zmuszani do wyboru tego co jest akurat na stanie. Obecnie rozwój branży daje nie ograniczone możliwości, firmy prześcigają się w pomysłach jak dotrzeć do klienta, jak zachęcić go do kupna akurat tego produktu. Często decydując się na konkretne listwy przypodłogowe zaproponowany zostanie nam szeroki wachlarz usług jak np. montaż na preferencyjnych warunkach. Warto skorzystać z takiej możliwości, chociaż na montaż tego rodzaju wykończenia możemy bez problemu zdecydować się we własnym zakresie.

Listwy przypodłogowe i ich wykorzystanie

Gdzie zastosować listwy przypodłogowe ? Ilość modeli, wzorów czy materiałów z których zostały wykonane profile stawia tutaj przed nami nie ograniczone możliwości. Tyle ile pomieszczeń w mieszkaniu czy domu, tyle różnych typów listew możemy zastosować. Wiadomo, że pomieszczenia takie jak łazienka, czyli narażone na działanie wody będą wymagały zastosowania innych profili niż w pokoju dziennym.

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w ostatnich latach są listwy przypodłogowe z zastosowaniem pasków oświetleniowych LED. Jest to interesujące połączenie, które stawia ze sobą nowoczesne rozwiązania takie jak oświetlenie LED z dobrze znanym elementem jak listwy przypodłogowe. Za pomocą takich profili możemy zastąpić tradycyjne oświetlenie lub stworzyć nastrojowy element, który będzie dopełniał swoim światłem istniejące punkty świetlne. Listwy przypodłogowe oprócz swoich właściwości dekoracyjnych są świetnym rozwiązaniem praktycznym. Czy nie mieliście kiedyś problemów z ukryciem kłopotliwych kabli np. od internetu. Listwy maskujące posiadają obecnie specjalne przestrzenie w których bez problemu ukryjemy  przewody, które normalnie musielibyśmy umieścić w ścianie lub pod podłogą a w najgorszym wypadku byłyby widoczne.