Jak schować kable?

Czy nie raz zastanawiałeś się jak wykonać estetyczną aranżacje w swoim mieszkaniu ? Gdy w naszych mieszkaniach zaczęły pojawiać się płaskie telewizory, zmieniło się podejście do tego elementu. Odbiornik telewizyjny przestał być topornym punktem na mapie naszego mieszkania a czasy gdy jego możliwości aranżacyjne były bliskie zera odeszły do lamusa. Jak schować kable od telewizora wiszącego na ścianie ? To pytanie przestało już nas dawno dręczyć. Nowoczesne telewizory to eleganckie, designarskie elementy, które mogą stanowić o wystroju salonu czy innego pomieszczenia. W czasach gdy urządzenia takie jak telewizor stały się domowym centrum rozrywki zwiększyła się też ilość przewodów, które do niego przychodzą.

Jak schować kable
Jak schować kable

Jak schować kable od telewizora ?

DVD, konsole do gier czy kino domowe. Wszystkie te elementy wymagają podłączenia osobnych przewodów do odbiornika. Nie stanowi to problemu gdy telewizor umiejscowiony jest na komodzie czy szafce lub dedykowanym stoliku. Wtedy kable chowamy za niego i mamy problem z głowy. Sprawa wygląda inaczej gdy zdecydowaliśmy się umieścić tv na ścianie. Jak schować kable od telewizora wiszącego na ścianie ? Rozwiązań jest kilka. Sprawa jest prosta gdy jesteśmy na etapie surowego mieszkania i dopiero rozplanowujemy jak będzie wyglądało rozmieszczenie przewodów. Problemem nie będzie kucie w ścianach a wszystko zostanie przykryte później warstwą świeżego tynku lub płytami karton-gips.

Jak schować kable od telewizora
Jak schować kable od telewizora

Jak schować kable od telewizora wiszącego na ścianie ?

Prawdziwe główkowanie zaczyna się w momencie gdy nasze mieszkanie jest elegancko urządzone i w nim mieszkamy. Dźwięk wiertarki, kucie w ścianach to ostatnia rzecz o której chcielibyśmy pomyśleć. Korytka ukryte w ścianie odpadają bo wymagają prac remontowych. Jednym z ciekawych sposobów, który możemy zastosować do rozwiązania problemu zwisających kabli jest ułożenie przewodów w artystyczną instalację. Za pomocą zaczepów do kabli możemy ułożyć przewody w ciekawy wzór geometryczny lub motyw roślinny.

Jest to atrakcyjny pomysł lecz nie rozwiąże naszych problemów do końca i przewody będą jednak cały czas widoczne. Jak schować kable od telewizora wiszącego na ścianie, które całkowicie zostaną zamaskowane. Tu z pomocą przyjdzie nam jedno z najnowocześniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Listwa do maskowania kabli to ciekawy profil ze specjalną przestrzenią w której możemy ukryć przewody. Jedyne czego wymaga takie rozwiązanie to przyklejenie profili do ściany. Duża ilość wzorów pozwala na dopasowanie profili do każdego typu wystroju co pozwoli na wiele ciekawych aranżacji.