Białe listwy przypodłogowe jak poprawnie montować

Białe listwy przypodłogowe zapewniają wizualne i fizyczne połączenie pomiędzy ścianami i przylegającymi podłogami, framugami drzwi i okien oraz stylem architektonicznym panującym w mieszkaniu. W tym artykule podzielimy się informacjami, które pomogą w wyborze a później instalacji zakupionych elementów. Białe listwy przypodłogowe to jeden z ostatnich elementów wykończeniowych. Używa się je do nadania ostatecznej formy naszemu mieszkaniu. Profile służą do wypełnienia szczelin między płaszczyzną ściany a podłogą. Chronią ściany przed uszkodzeniami, które mogą wyniknąć z codziennych czynności takich jak odkurzanie lub mycie podłogi. Tworzą dystans, który uniemożliwi dosunięcie mebli do samej ściany co uchroni ją przed uszkodzeniem.

Po pomalowaniu ścian, ułożeniu podłóg i zainstalowaniu szafek białe listwy przypodłogowe odgrywają ważną rolę w ostatecznym wyglądzie mieszkania. Na szczęście instalacja listwy przypodłogowej to stosunkowo proste zadanie. Śmiało może podjąć się go każdy kto posiada podstawową wiedzę na temat obsługi prostych narzędzi. Przy montażu najważniejsze jest zachowanie precyzji w cięciu i wykonaniu dokładnych pomiarów.

Białe listwy przypodłogowe
Białe listwy przypodłogowe

Białe listwy przypodłogowe – różne zastosowania

Zdecyduj się na białe listwy przypodłogowe, które pasują do architektury Twojego domu. Ilość dostępnych na rynku wzorów stawia przed nami nieskończone możliwości aranżacyjne. Podział profili możemy zacząć od materiału z którego są wykonane. Klasycznym rozwiązaniem są listwy drewniane, są one dość drogim rozwiązaniem ale za to nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny styl i charakter. Jednym z najpopularniejszych typów są listwy wykonane z tworzywa MDF.

Profile te są bardzo wytrzymałe, stosunkowo  tanie i posiadają odporność na działanie wody, dzięki czemu mogą być używane jako element wystroju łazienki lub innych pomieszczeń narażonych na wilgoć. To samo tyczy się listew wykonanych z tworzyw sztucznych takich jak poliuretan. Ciekawą propozycją w tym przypadku są listwy typu flex. Są to profile, które można wyginać w każdej płaszczyźnie dzięki czemu sprawdzą się w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach lub do przyozdobienia kolumn lub łuków. Listwy przypodłogowe ze stali nierdzewnej lub aluminium będą ciekawym elementem w wykończeniu kuchni gdzie będą współgrać z artykułami gospodarstwa domowego takimi jak lodówka czy piekarnik, których faktura często nawiązuje wyglądem do szczotkowanej stali lub aluminium.